- Telefonų gamintojai
- Nokia
- Sony Ericsson
- Samsung
- Apple
- Benq-Siemens
- Motorola
- Siemens
- Alcatel
- Panasonic
- Philips
- Daugiau...
Naujausi telefonai
3G
3G yra 3-ios kartos trumpinys. Analoginiai telefonai buvo pirmoji karta. Skaitmeniniai telefonai buvo laikomi antrąja karta. 3G yra sunkiai apibrėžiama, tačiau bendrai paėmus apima didelį duomenų perdavimo greitį, pastovaus ryšio buvimą ir geresnes garso galimybes. Dideli duomenų perdavimo greičiai yra labiausiai realūs netolimoje ateityje, ir neabejotinai labiausiai reklamuojami. Jų pagalba atsiranda tiesioginių vaizdo transliacijų galimybės į telefonus. Egzistuoja keletas skirtingų 3G technologijų standartų. Labiausiai paplitęs yra UMTS, kurio pagrindas yra WCDMA (WCDMA ir UMTS dažniausiai laikomi vienu ir tuo pačiu).
Alarm (Žadintuvas)
Žadintuvas gali buti nustatomas tam tikram laikui ar datai arba gali būti naudojamas kaip kasdieninis priminimas. Jeigu telefone yra kalendoriaus galimybė, žadintuvas gali buti integruotas į jį, taigi žadintuvas yra paprasčiausiai kalendoriaus įvykis. Nors kai kurie telefonai su kalendoriais turi atskira žadintuvą.
Alphanumeric display (Raidinis ekranas)
Ekranas, kuris gali atvaizduoti tiktai skaičius ir raides, bet ne grafiką.
Bluetooth
Belaidės asmeninės aplinkos tinklo specifikacija, kuri sujungia telefonus, kompiuterius, bei kitus prietaisus, esančius nedideliu atstumu, naudojantis mažo dažnio radijo bangomis. Bluetooth leis jums laikyti telefoną kišenėje, kalbantis telefonu su Bluetooth ausine, visa tai visiškai be jokių laidų. Taip pat galėsite apsikeisti adresais ar dienotvarkės informacija su kitais telefonais, turinčiais Bluetooth palaikymą, taip pat galima persiųsti informaciją į šalia esantį spausdintuvą su Bluetooth funkcija.
Calendar (Kalendorius)
Kalendoriaus galimybė leis jums saugoti dienotvarkės ir įvykių informaciją savo telefone. Kai kurie telefonai turi galimybę pranešti žadintuvu apie ateinančius įvykius.
CDMA (Code Division Multiple Access)
Belaidės technologijos tipas, kuris leidžia didelius garso ir duomenų kiekius persiųsti tuo pačiu dažniu. CDMA yra antrosios kartos mobilioji technologija (2G) ir yra teikiama Kanadoje, JAV, Rytų Azijos regionuose, bei Lotynų Amerikoje. Dauguma CDMA paslaugų tiekėjų pereina prie dar didesnio greičio technologijų vadinamu 1xRTT.
Dual-Band (Dvidažnis)
Telefonai gali veikti dviem skirtingais bangų dažniais. Europoje dvidažnis dažniausiai reiškia GSM900 ir GSM1800 palaikantis telefonas, tačiau JAV tai reikš GSM850/GSM1900 arba kitų dviejų dažnių kombinaciją.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution)
Padidinto duomenų perdavimo greičio technologija. Technologija yra tobulinama TDMA ir GSM bendruomenių galinti veikti iki 384 Kbps greičio. Standarto pagrindas yra GSM standartas ir naudoja TDMA multiplexing technologiją.
EMS (Enhanced Messaging Service)
Išplėsta žinučių sistema. Tai SMS patobulinimas, kuris leidžia siųsti paprastų melodijų, paveikslėlių, garsų, animacijų ir formatuoto teksto kombinacijas kaip žinutes į kitą EMS palaikantį telefoną.
GPRS (General Packet Radio Service)
Paketinio duomenų perdavimo paslauga. Paketų perjungimo technologija, suteikianti greitą bevielį internetą ir kitas duomenų komunikacijas. GPRS siūlo dešimteriopai greitesnį duomenų perdavimą lyginant su prieš tai buvusiomis technologijomis, iki 115kbit/s (teoriškai). Tipiškai realūs greičiai yra apie 30-40 Kbps. Naudojant paketų perjungimą, vartotojai yra pastoviai prisijungę. GPRS laikoma 2.5G technologija.
GPS (Global Positioning System)
Globali pozicionavimo sistema. Palydovų, kompiuterių ir imtuvų sistema, kuri gali nustatyti imtuvo platumą ir ilgumą ant Žemės, apskaičiuojant signalo iš skirtingų palydovų laiko skirtumą pasiekti imtuvą.
GSM (Global System for Mobile communications)
Globali mobilių komunikacijų sistema. Tarptautinis skaitmeninis radijo standartas, sukurtas Europos telekomunikacijų standartų instituto (Angl. European Telecommunications Standards Institute). GSM šiuo metu yra dominuojantis 2G skaitmeninis mobiliųjų telefonų standartas, dominuojantis beveik visame pasaulyje.
HSCSD (High Speed Circuit Switched Data)
GSM tinklų patobulinimas, kuris leidžia padidinti duomenų greitį nuo 9.6 kbps iki 57.6 kbps.
IMEI (International Mobile Equipment Identity)
Tarptautinė mobilios įrangos tapatybė. Unikalus serijinis numeris, naudojamas skaitmeniniuose mobiliuosiuose telefonuose.
Infared port (IrDA)
Leidžia mobiliuosius telefonus, delninukus ir kitus įrenginius prijungti vienus prie kitų. Tai bevielė technologija, informacijos perdavimui naudojanti nematomos šviesos spindulį.
Java (J2ME - Java 2 Micro Edition)
Savybė, suteikianti galimybę įrenginyje paleisti specialias taikomasias programas. J2ME programos gali suteikti specifines funkcijas, tokias kaip skaičiuotuvas, taip pat gali būti žaidimai, arba gali būti specialiai parašytos bendros programos. Kai kurie telefonai turi galimybę parsisiųsti programas tiesiai iš interneto, o kai kuriems reikalingas duomenų perdavimo kabelis, kad perkelti programas iš kompiuterio.
LCD (Liquid Crystal Display)
Skystųjų kristalų ekranas. LCD naudoja du sluoksnius poliarizuojančios medžiagos, tarp kurių yra skystieji kristalai. Pro skystį pratekėjus elektros srovei, kristalai išsilygiuoja taip, kad pro juos negalėtų sklisti šviesa. Vienspalviai LCD telefonuose dažniausiai turi ir šviesos šaltinį iš galo ir atspindinčią nugarėlę, kas leidžia juos naudoti kaip ir ryškioje šviesoje, taip ir visiškoje tamsoje. Spalvoti LCD būna kelių tipų. STN, TFT ir TFD yra kelios pagrindinės naudojamos technologijos.
Li-Ion baterija
Ličio jonų tipo baterija, dažnai naudojama bevielių komunikacinių įrenginių maitinimui. Lyginant su NiCd bei NiMH baterijomis, jos yra lengvesnės, turi reliatyviai ilgesnį ciklo laiką ir, pagrinde, nekenčia nuo "atminties" efekto.
Li-Po baterija
Ličio polimerų tipo baterija. Panašios į Li-Ion baterijas, bet šiek tiek lengvesnės ir gali būti pagamintos bet kokios formos.
MMS (Multimedia Messaging Service)
Daugialypės terpės pranešimų paslauga. Tolimesnis SMS ir EMS išplėtimas. MMS sukurta naujesniems ir greitesniems mobilaus perdavimo metodams, tokiems kaip GPRS, HSCSD, EDGE bei UMTS, prie žinutės pridedant daugialypės terpės priedus, kaip vaizdas bei garsas.
OLED (Organic Light-Emitting Diode)
Organinis šviesos diodas. Naujos kartos displėjų technologija, kurią sudaro maži organinių polimerų taškai, skleidžiantys šviesą gavus elektros. OLED ekranai plonesni, lengvesni, ryškesni, pigesnė gamyba ir naudoja mažiau energijos nei dauguma šiuometinių LCD ekranų.
Polifoninės melodijos
Polifoniniai skambėjomo tonai gali atkurti kelias natas vienu metu. Tai melodijoms suteikia realistiškesnį ir natūralesnį garsą.
Predictive Text Input (Teksto rašymas nuspėjimo būdu)
Technologija, leidžianti įvesti textą nuspaudžiant klavišą tik kartą kiekvienai raidei. Telefonas automatiškai palygins visas galimas raidžių kombinacijas su jau įdiegto žodyno žodžiais. Šiuo metu nuspėjamo teksto įvedimo priemonės yra T9, iTAP ir eZiText.
SIM (Subscriber Identity Module)
Abonento identifikavimo modulis. Kortelė, naudojama skaitmeniniuose telefonuose. Ji palaiko vartotojo tapatybę prisijungimui prie tinklo ir skambučių gavimui bei saugo asmeninę informaciją, tokią kaip telefonų įrašus ir gautas SMS žinutes.
SMS (Short Message Service)
Trumpųjų žinučių paslauga. Paslauga leidžianti abonentams siųsti trumpas tekstines žinutes (paprastai apie 160 simbolių) į ir iš mobiliųjų telefonų.
Speakerphone (Garsiakalbis)
arba Build-in Handsfree (Integruotos laisvos rankos). Leidžia naudoti telefoną nedideliu atstumu, nelaikant telefono šalia veido.
STN (Super Twisted Nematic)
LCD displėjų technologijos tipas. STN naudoja mažiau energijos ir yra pigesnė nei TFT technologija, bet tai kainuoja vaizdo kokybę ir atsako laiką.
T9
Žr. Teksto rašymas nuspėjimo būdu (Predictive Text Input).
TFD (Thin Film Diode)
Plonos plėvelės diodas. LCD displėjų technologijos tipas. TFD technologija apjungia TFT technologijos puikią vaizdo kokybę ir atsako laiką bei STN technologijos mažą kainą ir nedidelį energijos sunaudojimą.
TFT (Thin Film Transistor)
Plonos plėvelės tranzistorius. LCD displėjų technologijos tipas. Lyginant su kitomis LCD technologijomis, TFT pasižymi puikia vaizdo kokybe ir atsako laiku, bet naudoja daugiau energijos ir yra brangesnė.
UMTS (Universal Mobile Telecommunications System)
Universali mobiliųjų telekomunikacijų sistema. Trečios kartos (3G) bevielių komunikacijų technologija ir sekanti GSM karta. UMTS yra bevielio ryšio standartas, patvirtintas Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos ir yra skirtas pažangesnėms bevielėms komunikacijoms. UMTS naudoja WCDMA tecnologiją ir du terminai dažnai naudojami pakaitomis vienas su kitu.
Voice dial (Rinkimas balsu)
Savybė, leidžianti vartotojui rinkti telefono numerį tariant komandas balsu.
WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access)
Patvirtintas trečios kartos (3G) bevielio ryšio standartas, kuris naudoja vieną 5 MHz kanalą ir balsui ir duomenims, pasiekiantis duomenų perdavimo greičius nuo 144 Kbps iki 2 Mbps.