- Visos naujienos
- Operatoriai
- Telefonai
- Gamintojai
- Įdomybės
- Technologijos
- Paslaugos
- Gandai
- Apžvalgos
- Naudinga
- Patarimai
Nokia 5140i ir Siemens M65 palyginimas
Ar jūsų mobilusis telefonas yra kada nukritęs ant žemės, o gal sušlapęs lietuje ar užpustytas smėlio? Jeigu taip, tikriausiai tuo momentu pagalvojote, kaip būtų gerai, kad jis būtų viskam atsparus, tada jį vėl pasiimtum ir nešiotum, nešiotum, nešiotum... deja. O jeigu toks telefonas dar turėtų 65-ių tūkstančių spalvų ekraną, polifonines melodijas ar net foto kamerą? Štai čia į mūšį ir stoja dvi mobiliųjų telefonų pramonės gigantės - Nokia ir Siemens korporacijos, pristatydamos vartotojams drėgmei, smūgiams ir dulkėms atsparius telefonus - Nokia 5140 ir Siemens M65
Abiejų modelių pasirodymas, tai tarsi kompanijų reakcija į viena kitos veiksmus. Pirmiausia Nokia pristato Nokia 5140, po kiek laiko Siemens paskelbia apie Siemens M65 – telefoną, kuris skirtas, žinoma neoficialiai, nukonkuruoti 5140 modeli. Nokia ilgai nelaukusi išleidžia patobulintą 5140 modelio versiją - 5140i. Mano nuomone šioje vietoje nė neverta lyginti 5140, nes tai jau senas modelis, aiškiai nesugebėjęs atsilaikyti prieš Siemens.
Taigi čia lyginsiu tik M65 ir 5140i Pirmiausia - išvaizda. Šiuo atveju palankiau vertinčiau Nokia, nes šis telefonas yra mažesnis 106.5 x 46.8 x 23.8 mm, negu konkurentas 109 x 49 x 19 mm. Taigi žmonėms aktyviai sportuojantiems būtu priimtinesnis variantas, nes užimtų mažiau vietos ir taip jau perpildytose kišenėse, arba mažiau varžytų judesius. Žinoma abu telefonai nėra labai dideli, tačiau šiuo atveju mažas dydis – privalumas. Kadangi Nokia modelis yra mažesnis, todėl ir sveria mažiau, tačiau 4-ių gramų svorio skirtumas tikrai nėra svarbus renkantis telefoną. Lyginant ekrano parametrus geresnis yra Siemens.
M65 yra TFT, 65-ių tūkstančių spalvų, 132 x 176 vaizdo elementų ekranas. O Nokia tegali pasigirti tik CSTN, 128 x 128 vaizdo elementų, taip pat 65-ių tūkst. spalvų ekranu. Kadangi Nokia ekranas yra mažesnis jį yra sunkiau įžiūrėti, krentant tiesioginiams saulės spinduliams, kas tokios kategorijos telefonui yra gana didelis minusas, nes šis telefonas ir skirtas naudoti
Palyginus ekranus matosi, kad Siemens M65 (kairėje) vaizdo kokybė geresnė
Funkcijų atžvilgiu kova apylygė. Siemens M65 turi 11Mb vidinės atminties, o Nokia tik 3,5MB, tačiau 5140i nuskaito MP3 formato bylas, nors realiai iš to didelės naudos nėra turint tik 3,5Mb atminties. Nokia baterija yra 10 mAh talpesnė nei Siemens (760 mAh – NOKIA 5140i, 750 mAh – SIEMENS M65). Tačiau skelbiamas budėjimo ir pokalbio laikas sutampa abiejų modelių: budėjimo režimu iki 300 valandų ir iki 5-ių valandų kalbėjimo režimu.
Tačiau Nokia turi viena dideli pliusą, kurio tiesiog negaliu nepaminėti – FM bangų radijo imtuvą. Pripažinkite, juk tikrai smagu bėgiojant klausytis savo mėgstamos radijo stoties. Rodos Nokia yra geriau pritaikytas atlikti savo paskirtį, jis turi kompasą, žibintuvėlį, galimybę jungtis prie GPS imtuvo ir širdies ritmo matuoklių "Polar". Žinoma Siemens visiškai neatsilieka, jis turi galimybę (su spec. priedu) būti naudojamas kaip dviračio greičio matuoklis.
Abu telefonai turi VGA 0,3mpx (640x480 vaizdo elementų) kokybės foto ir QCIF (120x96 vaizdo elementų) kokybės video kameras. Foto/video kokybė labai panaši, todėl čia jos neaptarsiu, tik pabrėšiu, kad nei vienas iš šių telefonų kelionėje negali pakeisti skaitmeninio fotoaparato.
Nokia 5140i taip pat palaiko EDGE duomenų perdavimą. Bazinės funkcijos daugmaž tokios pačios, abu aparatai palaiko SMS, MMS (Siemens ir EMS), turi WAP 2.0 (xHTML) naršykles, MIDP 2.0 profilį. Žinoma telefonuose integruotos tokios, šios klasės telefonams, būtinos funkcijos, kaip atgalinės atskaitos laikmatis, chronometras, skaičiuotuvas. Nokia telefonas dar turi įrengtą automatinį garso reguliavimą, telefonas pamatuoja aplinkos triukšmą ir pagal jį pats nustato garsumo lygį. Manau šioje kovoje lyderis aiškus.
Nugalėtojo negaliu paskelbti aš, nes tai jau būtų neobjektyvu. Nokia 5140i yra pilnai pritaikytas ir paruoštas tarnauti tam – kuriam reikia jo funkcijų, kuriam reikia ne žaislo, o ryšio priemonės, sporto asistento. Siemens M65 yra tiesiog paprastas telefonas (jei konkrečiau Siemens CX65 modelis) įdėtas į drėgmei, smūgiams ir dulkėms atsparų korpusą. Mano nuomone Nokia 5140i programinė įranga yra labiau pritaikyta aktyviems ar ekstremalius pojūčius mėgstantiems žmonėms. Taigi jei jums reikia telefono kuriuo galėsite naudotis kaip kompasu, žibintuvėliu, GPS asistentu, sudarinėti treniruočių grafikus ir dar daug ką – rinkitės Nokia 5140i, tačiau jei jums tiesiog svarbu, kad telefonas būtų atsparus, juo būtų galima greitai ir patogiai naudotis beveik bet kokiomis sąlygomis, o su telefonų klaidžioti po miškus ar lipti į kalnus nesiruošiate, tada Siemens M65 kaip tik jums.