Šiuo atveju kristlų "auginimas" remiasi skirtingu druskų tirpumu skirtingose temperatūrose. Jei nori išsiaugint cukraus (gliukozės) ar valgomosios druskos (natrio chlorido) kristalus tai tau nieko nesigaus dėl paprastos priežasties: šių medžiagų tirpumas 24 ir 100 laipsnių celsijaus temperatūrose sudaro apie 1g 100ml vandens. Atsižvelgus į tai kad šiek tiek medžiagos nusėda ant indo sienelės tai pas tave neišaugs absoliučiai nieko.
Norint išsisauginti kristalą šiuo būdu reikia turėti medžiagą, kurios tirpumo skirtumas prie 24 ir 100 laipsnių celsijaus būtų bent 15-20 gramų. Šiomis savybėmis pasižymi pavyzdžiui CuSO4 (vario sulfatas) ir kelios kitos vario druskos.
Nusiperki pavyzdžiui vario sulfato, užsiverdi stiklinę ar virdulį vandens (priklausomai nuo to kiek medžiagos turi ir kokiame kiekyje vandens tirpinsi - nuo to priklausys tavo kristalo dydis) ir tirpini savo medžiagą jame. Dedi ir tirpini tol, kol daugiau nebetirpsta, ir tirpinti geriau šildomame inde kad tempetatūra būtų artima 100 laipsnių. Gautą sotų tirpalą nufiltruoji jei darai namų sąlygomis gali per vatą ar bintą (čia tam kad neaugtų daug mažų kristalų o tik vienas didelis). Įmerki mažą vielos gabaliuką ant siūlo, pakabintą maždaug per 1-2cm nuo sklysčio paviršiaus ir dedi visą indą su tirpalu į termosą kur jau prieš tai būni įdėjęs kelias stiklines karšto vandens. Tikslas yra pasiekti kad tavo tirpalas kur auga kristalas kuo lėčiau vėstų ir augtų tik ant vario vielos gabaliuko, o ne ant indo sienelių.
Jei rankos nekreivos - po 2 parų turėsi gražų mėlyną kristalą.