Viskas priklauso nuo to, kokiu būdu tarp jūsų su meistru yra sudaroma remonto paslaugų sutartis:
1. Sutartis sudaroma raštiškai ir perduodamas meistrui remontuoti aparatą tu pasirašai, kad sutinki su remonto taisyklėmis ir tvarka. Visa informacija apie taisykles ir tvarką tau pateikiama raštu, jei reikia paaiškinama žodžiu.
2. Sudaroma žodinė sutartis su meistru, tu niekur nepasirašai arba pasirašai tik ant priėmimo-perdavimo akto, kur nėra nurodyta, jog pasirašydamas sutinki su taisyklėmis ir tvarka.
Pirmu atveju visos remonto metu galimos situacijos ir sprendimai tose situacijose būna aprašyti, todėl neaiškumų neturėtų kilti, nebent tu arba meistras pažeidžia taisykles arba tvarką.
Antru atveju viskas priklauso nuo jūsų su meistru žodinių susitarimų, kaip meistras arba tu turėsi elgtis konkrečiose situacijose.
Tavo nurodytose situacijose:
Jei meistras pasakė, kad sutvarkys aparatą, tačiau jam jo sutvarkyti nepavyko, tu neturi mokėti už remontą ir tau grąžinamas aparatas tokios pat būklės, kokios buvo pristatytas remotui.
Jei jūs su meistru žodiškai susitarėte, kad jis pakeis dalis, tačiau negarantuoja, kad tai išspręs gedimą ir tu sutikai sumokėti už dalis ir/arba darbą, tada tu turi mokėti už dalis ir/arba darbą, nors tau ir grąžinamas neveikiantis daiktas.
Dažniausiai jei meistras remontuodamas aparatą pastebi kitų akivaizdžių gedimų, nei tavo nurodyti arba jei galutinė remonto kaina skiriasi nuo jūsų sutartos, jis tau paskambina ir paklausia ar sutinki remontuoti. Jei atsisakai papildomo remonto, sumoki pagal jūsų su meistru anksčiau sutarto remonto įkainius. Jei tavęs netenkina pasikeitusi remonto kaina ir atsisakai remonto paslaugų apskritai, tu neturi mokėti už remontą ir tau grąžinamas aparatas tokios pat būklės, kokios buvo pristatytas remotui.
Tačiau gali būti ir taip, kad jūsų su meistru sutartyje nurodyta, jog tau atsisakius remonto paslaugų, nors remonto darbai jau pradėti, tu turi sumokėti tam tikrą mokestį už defektavimą. Paprastai jis nėra didelis. Lietuvoje.