Renkuosi nešiojamąjį kompiuterį - kuris gamintojas geriausias
Prieš sprendžiant kurį nešiojamąjį kompiuterį rinktis, reikia žinoti vieną tiesą – nėra geriausio gamintojo (Brando). Daugelis kompiuterių gamintojų leidžia pigių, optimalių ir verslo klasės kompiuterių serijas. Tad jei jūsų draugas turi už 5000 Lt pirktą ASUS kompiuterį, tai nereiškia, kad 1500 Lt kainuojantis ASUS bus irgi geras.
Kitas klausimas - kas geriau, jei tiek ASUS, tiek HP, DELL ar ACER kompiuteris kainuoja tuos pačius 1500 Lt? Imam statistiką. Platus tyrimas šiuo klausimu buvo atliktas tik 2009 metais, o tai yra tikrai senai, ypač žinant, kad kompiuterių rinkoje technologijos tobulėja labai sparčiai. Na, bet vis geriau nei nieko:
Pakankamai aiškus paveiksliukas, bet žinant, kad tai 2009 metų informacija, varta pagalvoti apie tiesiog tikrai patinkančio ir tavo poreikius atitinkančio modelio pirkimą prasitęsiant garantinį laikotarpį.
Renkantis nešiojamąjį kompiuterį(NB) labai svarbu nuspręsti kam ir kur jis bus naudojamas. Kalbant apie NB tai tikrai svarbu, nes čia didelė tikimybė permokėti už tai, ko tau tiesiog nereikia. Pavyzdžiui labai geras ir greitas procesorius. Jis visai nereikalingas, jei pagrindinė kompiuterio paskirtis – naršyti internete. Pagal naudojimą, nešiojamuosius, skirtingai nuo stacionarių kompiuterių, galime suskirstyti net į 6 grupes:
Interneto naršymui – tai yra taip vadinami tinklo kompiuteriai (Netbook). Jų ekranas mažas, dažniausiai apie 10", jie lengvi, turi apie 320 GB dydžio kietąjį diską, 1 GB darbinės atminties(RAM) ir procesorių, kuris susitvarkys su pagrindinėmis užduotimis. Beje – neturi diskų skaitytuvo. Jei kompiuteris tau reikalingas naršymui internete, bendravimui su draugais, standartinėms teksto ir skaičių redagavimo funkcijoms – šis pasirinkimas yra geras. Kaina apie 1000 Lt. Kaip alternatyvą, galima rinktis ir planšetinį kompiuterį.
Mokslui ir kasdieniams darbams. Ši kategorija populiariausia. Tokio kompiuterio ekrano įstrižainė dažniausiai yra apie 15 colių, o viduje – visko optimaliai. Tai yra toks viduriukas, kai norisi geriau, bet nenori mokėti daugiau. Vidutinės talpos kietasis diskas(320 GB), pakankamai RAM (4 GB), integruota vaizdo plokštė, standartinės jungtys ir ne mažiau nei 2 kg svorio. Kaina 1300 Lt – 2000 Lt ribose.
Biuro darbams – labai panašus į kasdieniams darbams skirtą kompiuterį, tačiau turi kiek daugiau – diskrečiąją, o ne integruotą vaizdo plokštę, spartesnį procesorių, daugiau darbinės atminties ir solidesnę išvaizdą. Kaina nuo kasdieniams darbams skirto kompiuterio gali skirtis apie 1000 Lt.
Žaidimams ir pramogoms – tikri monstrai. Visų pirma jie pasižymi galingomis vaizdo plokštėmis, kad susidorotų su pačių naujausių žaidimų grafika. Taip pat turi didelį kietąjį diską ir ekraną, kurio įstrižainė gali siekti net 17". Sunkūs. Kaina apie 3000 Lt ir daugiau.
Keliavimui ir verslui. Dažniausiai tai yra mažai sveriantys (1,3 – 2 kg) „Ultrabook“ kompiuteriai, turintys 13 – 14 colių įstrižainės ekraną, daug jungčių ir pakankamai galingą procesorių. Jų kaina apie 3000 Lt.
Išskirtinio dizaino – tai kompiuteriai, kurie yra ne metalo prigrūstos mašinos, o stilingi aksesuarai. Pusė kompiuterio kainos sudaro dizainas. Jei nori aptraukto oda, turinčio Ferrari ar Lamborghini dizaino detalių kompiuterio – šis pasirinkimas kaip tik tau. Kaina nenusakoma.
Skaitalas is cia -
http://www.imk.lt/Kaip-issirinkti-preke/Kompiuterine-technika/Nesiojamieji-kompiuteriai/Renkuosi-nesiojamaji-kompiuteri-kuris-gamintojas-geriausias.html