"GPS arba Globalinio Pozicijavimo Sistema naudoja Žemės orbitoje skriejančius palydovus, kad galėtų nustatyti vartotojo padėtį, greitį, judėjimo kryptį bei aukštį virš jūros lygio, bet kuriuo metu, kai tik gaunamas signalas iš palydovų.
Kad butu tiksliai nustatyta vartotojo vieta, pradžioje reikia mažiausiai 4 (gali buti ir daugiau) palydovu, o veliau užtenka ir 3, kad apytiksliai nustatytų tolimesne padėti.
Pradžioje GPS buvo sukurtas JAV Gynybos Departamento, ir jis buvo naudojamas tik kariniams tikslams. Nors sistema buvo paleista jau 1980 m. bet pradėta naudoti visuomenėje tik 1990 m.
Pagrindinis GPS privalumas - gali veikti bet kokiomis oro sąlygomis, be kuriuo metu laiku, nesvarbu diena ar naktį.
GPS sistemoje yra 27 palydovai, iš jų yra naudojami tik 24. Likusieji yra naudojami, jei kyla kokie nors sutrikimai pačiame palydove. Visi palydovai gali apsisukti aplink Žemę 2 kartus per parą. Palydovai buvo paskirstyti taip, kad iš bet kurios pasaulio vietos matytųsi bent 4 iš visų 27.
Paprastas paaiškinimas, kaip GPS nustato tikslią vietą. Pirmiausiai GPS imtuvui pradėjus veikti, reikia mažiausiai 4 palydovu, veliau reikia mažiausiai 3. GPS nustato palydovu koordinates pagal Žemes ilguma, platuma ir aukšti. Taigi jei turime tris koordinates, tai galime ir rasti ketvirta, pagal triskaitės formulę. Paklaida gali siekti iki kelių metrų."