Naujienos    »    Įdomybės    »    „BITĖS meno erdvės“ pavertė Klaipėdą atviromis meno...
bite_logo.gif

„BITĖS meno erdvės“ pavertė Klaipėdą atviromis meno dirbtuvėmis Siųsti el.paštu

Jau nuo vakar pagrindinės Klaipėdos Teatro ir Atgimimo aikštės virto didžiulėmis atviromis „BITĖS meno erdvių“ meno dirbtuvėmis. Beveik dvi savaites, iki gegužės 27 dienos, klaipėdiečiai ir miesto svečiai čia galės gėrėtis gyvu kūrybos procesu – viešai tapomais įspūdingo dydžio paveikslais, kuriuos kurs dvylika žinomų Lietuvos ir užsienio menininkų. Pirmą kartą uostamiestyje vykstantis projektas intriguos ir tuo, kad jame dalyvaus į JAV emigravę Lietuvos menininkai. Be to, du Italijos dailininkai – broliai Cristiano ir Patrizio Alviti – kurs bendrą paveikslą.

Praeivių akivaizdoje menininkai iš viso sukurs vienuolika darbų – iki birželio 10 dienos jie bus eksponuojami uostamiestyje, vėliau keliaus į kitus šalies miestus. Jau trečius metus sėkmingai gyvuojančio unikalaus meno projekto „BITĖS meno erdvės“ iniciatoriai – telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ ir žinomi Lietuvos dailininkai Audrius Gražys bei Vilmantas Marcinkevičius.

„Malonu stebėti, kaip kiekvienais metais vis didesnį mastą įgaunančios „BITĖS meno erdvės“ pakeičia miestų erdves ir įtraukia vis daugiau žmonių, neabejingų gyvam kūrybos procesui. Esu įsitikinęs, kad projekto dalyviai originalių idėjų nestokos ir šiais metais“, – sakė „Bitės“ grupės generalinio direktoriaus pavaduotojas verslo klientams Darius Montvila.

Vieno iš projekto „BITĖS meno erdvės“ iniciatoriaus Audriaus Gražio teigimu, tapymas Klaipėdoje žada intriguoti praeivius įvairove, ir tai atsispindės ne tik skirtinguose menininkų tapymo stiliuose. „Šiais metais „BITĖS meno erdvių“ iššūkį priėmė net šešių šalių skirtingas tapymo technikas naudojantys menininkai, todėl bus tikrai įdomu išvysti rezultatą“, – sakė A. Gražys.

Šiais metais Lietuvos menininkams „BITĖS meno erdvėse“ atstovauja vienas ryškiausių 9-ojo dešimtmečio kartos tapytojų Vygantas Paukštė, tarptautinį pripažinimą pelniusi lietuvių menininkė bei knygų vaikams autorė ir iliustratorė Laisvydė Šalčiūtė, klaipėdiečiams gerai pažįstamas tapybos ir vitražų autorius Rytis Martinionis, abstrakčios tapybos krypties atstovė Irma Leščinskaitė bei tapytoja Ramunė Staškevičiūtė.

Prie projekto „BITĖS meno erdvės“ šiemet prisijungė 1996 metais į JAV emigravęs žinomas Lietuvos menininkas Vytenis Jankūnas. Specialiai projekto „BITĖS meno erdvės“ rėmėjo „Lietuvos ryto“ kvietimu jis kurs paveikslą „Rytas Lietuvoje“. Iki šiol V. Jankūnas jau yra surengęs 7 asmenines parodas, dalyvavo net 52-se Lietuvos ir tarptautinėse šiuolaikinio meno parodose Estijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Makedonijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Latvijoje.

Centrinėse Klaipėdos aikštėse taip pat tapys Ray Bartkus (JAV) – grafikos ir iliustracijų meistras, bendradarbiaujantis su daugeliu pasaulinio garso leidinių: „The New York Times“, „Boston Globe”, „The Los Angeles Times“, „Time“, „Newsweek“, „Harper’s Magazine“, „Business Week“, taip pat – Paul Smulders (Olandija), Petri Hytonen (Suomija) ir abstrakcijų meistrė Kari Svensson (Farerų salos). Praeivių dėmesį patrauks ir brolių Cristiano bei Patrizio Alviti (Italija) duetas – menininkai kurs vieną bendrą paveikslą. Šiemet projektą kuruoja meno kritikė Rita Mikučionytė.

Precedento šalyje neturintis projektas „BITĖS meno erdvės“ prasidėjo 2005 metų vasarą pajūryje, kuomet beveik dvi savaites šeši žinomi Lietuvos menininkai kūrė Palangos ir Nidos praeivių akivaizdoje. 2006 metais projektas vyko Kaune, jame dalyvavo 10 menininkų. Vėliau menininkų sukurti darbai buvo eksponuojami įvairiuose šalies miestuose, tarp jų ir Klaipėdoje.

Planuojama, kad nuo 2005 metų sėkmingai gyvuojantis projektas „BITĖS meno erdvės“ vyks iki 2009 metų, kasmet bus sukuriama apie 10 naujų didžiulio formato kūrinių. Šis projektas yra atrinktas ir į „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ meninę programą „CULTURE live“, kuriai 2009 metais planuojama pristatyti didžiulę viso projekto „BITĖS meno erdvės“ metu sukurtų tapybos darbų ekspoziciją.

Projektą jau trečius metus remia Lietuvos televizija ir dienraštis „Lietuvos rytas“. „BITĖS meno erdvių“ metu sukurtų darbų saugumą užtikrina saugos tarnyba „Falck Security“, specialiai šiam projektui mobilias konstrukcijas pagamino bendrovė BIPA. Projektą taip pat remia LTV2, radijo stotis „Klasika“ ir viešbutis „Klaipėda“.


Komentarų nėra

Jūsų komentaras